Domů

Hamaky pro jednoho

Hamaky pro dva

Info

INFO

Představujeme mexickou bavlněnou hamaku (hamak/hamaca/hamaka)

Tento tradiční výrobek slouží potomkům Mayů již přes 700 let. Jde výhradně o ruční práci podle indiánské pletací metody, kterou prověřila celá staletí používání. Každá houpací síť je vlastně jedinečný rukodělný originál, nejčastěji spletený z několika pestrých karibských barev bavlněného vlákna. Jedna houpací síť se vyrábí 25 až 35 hodin (!) - v tomto světle jsou naše ceny velmi příznivé. 

Obyvatelé Yucatánu v hamakách dodnes běžně spí - v početných domácnostech nahrazují postele (což svědčí o kvalitě a výdrži těchto sítí). Hodí se jim ale i k relaxaci, k zábavě nebo pro rychlé a snadné uspání dětí. Naše houpací sítě navodí pocit pohody a pohodlí. Uvolňují svalové napětí, zkvalitňují spánek a rozvíjejí motorické schopnosti. Bavlněné vlákno je velmi měkké a příjemné

Centrem výroby hamak je yucatánské město Mérida. V ČR zastupujeme velkého tradičního místního výrobce hamak. Naše hamaky jsou pevné a pružné, přitom vzdušné, lehké a skladné.

Koupě hamaky má i sociálně-solidární rozměr: pomáhá udržovat potřebnou zaměstnanost původních indiánských obyvatel v této (relativně chudší) části Mexika.

TYP "HAMAKA PRO JEDNOHO": hodí se spíš pro kratší letní cestování, pro méně frekventované či vyjímečné přespání pod širákem, nebo pro zábavu a houpání dětí. Složená je o něco menší a cca o 300 g lehčí, než typ "pro dva" - snadněji se proto vejde do batohu a lépe se Vám nosí na cestách. Maximální nosnost je 120 kg, hmotnost jen 0,8 kg.

TYP "HAMAKA PRO DVA":  Tuto verzi doporučujeme pro většinu ostatních použití (byt, zahrada, terasa, časté spaní pod širákem apod.). Díky vyšší nosnosti a větší šíři je tento model plnohodnotnou a pohodlnou verzí mexické houpací sítě. Spát v nich ve dvou lidech pochopitelně lze, ale pohodlnější a praktičtější pro celonoční spánek je, když má každý svou hamaku, kde má klid a dostatek vlastního prostoru. Maximální nosnost je 220 kg, hmotnost sítě je 1,1 kg.

Váháte-li tedy nad tím, zda typ pro jednoho či pro dva, doporučujeme obecně spíš model " HAMAKA PRO DVA" (cenový rozdíl mezi nimi není příliš velký, rozdíl v pohodlí a šíři sítě/prostoru je však výraznější).

V čem jsou mexické bavlněné hamaky jedinečné?

  1. Kvalita a pohodlí

Přinášíme nejvyšší možnou kvalitu. Sítě jsou pleteny tak, že vlákna vytvářejí hustá oka. Právě hustota ok rozhoduje o kvalitě a pohodlí každé houpací sítě. A naše hamaky jsou opravdu velmi hustě pletené (což zjistíte při podrobném pohledu na strukturu).

Použitá vlákna jsou z čisté bavlny - proto jsou naše sítě velmi měkké a pohodlné. Netlačí Vás žádné uzly, švy či nerovnosti a síť se okamžitě a pružně přizpůsobí tvaru těla - dá se elasticky natáhnout do velké šířky.

NÁŠ TIP: V hamace se spí nejpohodlněji tak, že si do ní lehnete částečně napříč, tj. našikmo, v úhlu cca 45 stupňů. Tak se síť vytvoří větší plochu a přizpůsobí se Vašemu tvaru těla.

  1. Nízká hmotnost, vysoká nosnost

Důležitou vlastností je jejich nízká hmotnost – snadno se přepravují a nosí.

Hamaky pro jednoho váží 0,8 kg, max. nosnost je 120 kg. Doporučujeme ji hlavně pro individuální použití a snadný přenos (ideální např. pro cestování, krátký pobyt v přírodě, použití pro děti apod.).

Hamaky pro dva váží 1,2 kg, max. nosnost je 220 kg. Dvojité hamaky jsou cca o polovinu širší než individuální, při stejné délce. Doporučujeme je na většinu použití, tj. na zahradu či terasu, do bytu, na časté použití. Můžete je užívat současně ve dvou, s dětmi apod.

Rodinné hamaky váží 1,5 kg. Mají zvýšenou šíři (cca o 20% větší než hamaka pro dva) a garantovaná nosnost je u nich minimálně 250 kg.

Houpací křeslo:  váží 2,2 kg, nosnost 100 kg. Zabírají prostor cca 1m x 1 m - délka horní závěsné tyče je právě 1 m.

  1. Skladnost, praktičnost

Složená síť má tvar kompaktního balíčku (cca 30 x 25 cm). Vejde se Vám do jakéhokoli batohu. Právě snadná přenosnost je obrovskou výhodou mexických síťových hamak (celo-látkové hamaky jsou mnohem objemnější a hmotnější).

Délka (obou druhů) hamak je cca 4 metry - díky tomu se do ní pohodlně vejde jakýkoli spací pytel, který Vás ochrání před chladem.

Hodí se i do bytu či domu - hlavně tam, kde je prostor omezený a postel by zabírala zbytečně místo. Jsou pohodlné i na časté spaní!

  1. Výhodná cena

Můžete asi najít jiné hamaky, které jsou (někdy až podezřele) levnější. Často se však jedná o strojově vyráběné sítě, s řídkými oky, někdy i z podřadnějších umělých materiálů o nižší nosnosti a pevnosti, se švy apod. Velmi pravděpodobně ale nebudou tak pohodlné, jako pravé rukodělné hamaky z Yucatánu z čisté bavlny, které tvořily šikovné lidské ruce několik desítek hodin. Tyto hamaky mají zkrátka "duši". :)

Jsme přesvědčeni, že kvalitu a komfort této hamaky oceníte, a to i po dlouhé době používání.

Upevnění

Vlákna se na obou koncích sítě splétají do velkých pevných úchytových ok (viz foto produktu).

Hamaku můžete upevnit: 

1. LANEM:

Hodí se především v místnosti s volnými trámy, na balkóně, v přírodě, na zahradě apod. Lano o odpovídající nosnosti koupíte v našem eshopu pod záložkou "PŘÍSLUŠENSTVÍ". Prosím, berte vždy v potaz nosnost prvku, na který hamaku umisťujete/věšíte. Počítejte také s určitým průvěsem hamaky po zatížení (průvěs může být až 50 cm, dle výše zatížení).

Pod záložkou JAK VÁZAT pak najdete instruktážní video, které Vám pomůže hamaku rychle a pohodlně uvázat lanem, včetně doporučení optimálního uzlu, který lze pak jednoduše uvolnit.

2. DO ZDI:

Zde lze použít např. ocelový hák SAFETY HOOK nebo ocelovou kotvu s okem. Obě varianty doporučujeme zajistit i příslušnou hmoždinkou, případně tzv. chemickou kotvou. I zde prosím předem počítejte s průvěsem sítě po zatížení.

Momentálně na tom, abychom Vám různé potřebné doplňky co nejdříve nabídli v sekci PŘÍSLUŠENSTVÍ. Prozatím doporučujeme obrátit se na jakýkoli hobby-market (Hornbach, Baumax, UniHobby apod.), kde Vám personál s výběrem závěsu pro hamaku jistě ochotně poradí. 

Údržba a praní

Mexická bavlněná hamaka není určena pro trvalé umístění ve venkovním středoevropském klimatu. Občasné zmoknutí na dešti jí neuškodí (vlhkou ji pak rozprostřete a nechte pak dobře vyschnout, teprve potom ji opět sbalte). Doporučujeme ji ale po použití raději sbalit a uložit do obalu. Nenechávejte ji dlouhodobě vystavenou účinku deště, slunce a větru (o mrazu a sněhu nemluvě). Užitečnou pomůckou jsou 2 karabiny uvázané na úvaz lana: ty umožňují rychlé odepnutí sítě v případě začínajícího deště.

Bavlněnému vláknu nejvíce vyhovuje suché a temné místo úschovy, a to nejlépe v obalu.

Bavlněné hamaky se dají prát. Síť uchopte za oba konce (úchytová oka) a ty z obou stran položte na střed. Vzniklý balíček znovu přeložte směrem od konců ke středu, aby z ní vznikl ještě kompaktnější balíček, a aby se jednotlivá vlákna sítě nezacuchala. Takto složenou hamaku opatrně vložte do plátěného či bavlněného sáčku (nebo např. do povlaku polštáře). Při praní se vždy vyplatí citlivý a pečlivý přístup. Perte pomalu a ručně, v obalu, ideálně v nějakém šetrnějším pracím prostředku.

POZOR!

Nepoužívejte nikdy hamaku v oblečení, které má na sobě knoflíky nebo jiné vystupující součásti. Ty se mohou v okách sítě zatrhnout a hamaku vážněji poškodit!   

POSKYTUJEME TAKÉ NÁHRADNÍ PLNĚNÍ (např. dárky pro zaměstnance, klienty, odměny do soutěží apod.)!

Jako OSVČ se ZTP (zdravotním postižením) jsme dle § 81 Zákona o zaměstnanosti také poskytovatelé tzv. "náhradního plnění" povinného podílu, a to až do výše 36-násobku průměrné mzdy v národním hospodářství z předcházejícího kalendářního roku. Kontaktujte nás případně pro další informace. 

Přejeme Vám hodně pohody v mexických houpacích sítích! :)

Váš specializovaný eshop www.mexickehamaky.cz